KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769508
nr 1276 9508
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige, tillskriven. Moder jord. Ej signerad. Olja på duk, 80x80 cm
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 september 2019
kl 18:55:57
500 kr
700 kr
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson